Novinky

Nový odkaz na fotogaleri na Rajčeti

Přátelé, vzhledem k tomu, že došlo k novým obchodním podmínkám na naší fotogalerii na Rajčeti, obnovili jsme tuto stránku a pod novým odkazem ji můžete opět používat. Všechna alba jsou zachována, alba z roku 2018 postupně doplníme. Michal Vlach

Podzimní výlovy

Termíny výlovů:

14. 10 2018 – Neděle – rybníky Rubínek a Močovice od 07:00 hodin
21. 10. 2018 – Neděle – rybník  Trubný od 07:00 hodin.

27. 10. 2018 – Sobota – rybník Drobovice od 07:00 hodin – loví rybářský kroužek
28. 10. 2018 – Neděle – rybník Množil od 07:00 hodin                                                                         3.11.2018 – Sobota – rybník Jirsák od 07:00 hodin

Mezinárodní Mistrovství České republiky LRU FEEDER 2018 – Račice

15 – 16. září se konalo Mezinárodní Mistrovství České republiky v LRU FEEDER na veslařském kanálu v Račicích. Na letošní ročník se přihlásil rekordní počet účastníků a do závodu nastoupilo 134 napjatých závodních rybářů. Což je celkem 44 tříčlenných týmů! Naše ambice a cíle byli jasné a to poprat se o první desítku mezi družstvy. Na závodní úsek dojíždíme kolem 11.30 hodiny v pátek na oficiální trénink, kanál nám tady přijde poměrně mělký, ale pár rybek se nám podařilo, určitě jsme chytali více než kolegové okolo nás, ale to nic neznamená, trénink je trénink.

V sobotu nás los na lovná místa poslal následovně Honza mněl místo C10, Petr D15 a Já H15. Hned vedle místa kde jsem v pátek trénoval. Po poměrně zajímavém a urputném boji o každou rybku v našem sektoru jsme neudělali žádný převratný výsledek. Honza za 10, Já 11 a Petr krásnou 3, po sobotě jsme na 21 místě, což pro mne osobně je docela zklamání. Na neděli trošku měníme taktiku i krmení a snad bude lépe. Nedělní los nejvíce přál Petrovi. Poslal jej na A2, kde je velká šance na dobrý výsledek, Honza vyrazil na D 12 a já H14, hned vedle sobotního místa a to už jsem tušil, že bude zle. A… bylo. Ať jsem dělal co jsem dělal, od kapra jsem záběr za 5 hodin nedostal. Výsledkem mi bylo za 12 s váhou asi 860g, Honza udělal 8 za 2820g, Velkou radost nám udělal ale Petr, kterému šli kapříci velmi pěkně a s váhou přesahující 37 kg udělal sektorovou jedničku – naši první z MiČR LRU FEEDER vůbec.

Celkově jsme jako BARBUS feeder team MO ČRS Čáslav obsadili v nabité konkurenci slušné 15. místo se ztrátou 7 bodů na elitní desítku. V jednotlivcích ovšem zazářil Petr Reichert, který se součtem čtyři a celkovou nejvyšší váhou z celého startovního pole přes 57 kg obsadil krásné 3. místo a stal se druhým vicemistrem Mezinárodního Mistrovství České republiky LRU FEEDER 2018. Petře ještě jednou gratuluji, je to velká paráda! Ale teď už je zase potřeba přehodit výhybku neboť nás čeká 3. kolo 1. ligy v Ratajích nad Sázavou, kde se hodně ukáže. Kdo bude mít dobrou a kdo nepovedenou sezonu. Přijďte nás podpořit 29.- 30. září do Ratají nad Sázavou. Budeme se na Vás těšit.

                                                                                         Za BARBUS TEAM kapitán

                                                                                                  Jarda Buriánek

Dětský rybářský tábor 2018

              Jako každoročně pořádala naše organizace dětský rybářská tábor. Rybaření bylo asi nejlepší za posledních devět let co jezdíme na rekreační zařízení Petračka. I přes teploty atakující čtyřicítku a vodu zelenou jako brokolicová polévka si děti parádně zachytaly od ouklejí přes kapry, až po dravce. Všelijaké soutěže byly jako každý rok nedílnou součástí bodování do celo-táborové hry. Ať už to byly sportovní , vědomostní ( převážně z oblasti přírody a rybářství), nebo dovednostní. Soutěžilo se jak v družstvech, tak v jednotlivcích. Tábor nebyl jen zábavou, ale i poznáváním a zdokonalováním se. Poutavé vyprávění a praktickou ukázku všeho co patří ke správné plavané si s sebou na návštěvu k nám přivezl Dušan Hýbner. Velikým zážitkem a poučením byla také návštěva feederových závodníků Jardy Buriánka, Petra Poskočila a Jirky Ludvíka. Děti si na vlastní kůži vyzkoušely, že kdo dodržuje pár zaběhlých zásad a neodflákne žádnou maličkost, může rázem chytat o několik tříd lépe. A platí to ve všech rybolovných technikách. Děkujeme všem, kdo si našli čas a podělili se s dětmi o své zkušenosti. 
            Tábor však nebyl jen o rybách. Výlet okolo přehrady, výlet do Pelhřimova, dovednosti potřebné pro přežití v přírodě a spaní pod širákem, i to bylo jeho náplní. Snad jen škoda, že do vody se letos nesmělo pro vysoký výskyt sinic a soutěže v plavání se nekonaly. Snad jsme stihli vše co jsme si pro letošní tábor připravili a určitě se povedlo program i trošku rozšířit třeba o již zmiňované příjemné návštěvy. 
            Závěrem bychom chtěli poděkovat všem účastníkům za snahu a někdy i trpělivost. Všem návštěvám za příjemné povídání a poučení nejen pro děti, ale i pro vedoucí. Dík patří také všem sponzorům a v neposlední řadě MŠMT, SÚS ČRS a místní organizaci Čáslav, bez kterých by tábor vůbec nemohl proběhnout. 

Dětské rybářské závody na Podměstském rybníku.

Jako každý rok, tak i letos místní organizace Čáslav uspořádala pro naše nejmenší Dětské rybářské závody na Podměstském rybníku. Soutěžilo se ve třech kategoriích. Mladší děti do dvanácti let, starší děti do patnácti a dorost do sedmnácti let. Závody byly jako každoročně otevřené pro širokou veřejnost. A to i pro děti, které nejsou registrovány, nebo nevlastní rybářský lístek. Letošního ročníku se zúčastnilo celkem 38 dětí. Počasí se vydařilo, ale ryby to asi viděly trošičku jinak. Počet úlovků nebyl zdaleka tak velký, jako při středeční schůzce, ale i tak si děti zachytaly poměrně dobře. Úlovkem byl převážně kapr v ideální velikosti K2 a bílá ryba. Výjimkou však nebyly ani větší ryby, jako amur 71 cm. Pro všechny závodníky byly připraveny hodnotné ceny. Chtěl bych touto cestou poděkovat každému kdo přidal ruku k dílu při přípravě a realizaci závodu. Chci poděkovat Mo Čáslav, SÚS ČRS a našim sponzorům. Rybářským potřebám Betafish, které nás dlouhodobě podporují, firmě Primo s.r.o. a Panu Nešporovi za sladkou odměnu, která dětem přišla k chuti.

V Čáslavi se děti vodníků nebojí.

A proto se dnes na Vodníky přišly podívat k Podměstskému rybníku. Stanoviště jsme připravili stejná jako při předchozích akcích. Děti se mohly na prvním stanovišti seznámit s chovem ryb a s některými druhy, které jsme pro ně nachytali. Ukázka nářadí a popis procesu chovu i s popisem způsobu práce při výlovech dětem připomenul, že rybařina není jen vysedávání na břehu rybníka či řeky.  
Druhé stanoviště představilo rybářský kroužek Kapříci. Ukázal jak mohou děti trávit volný čas v přírodě při rybolovu i při závodní činnosti. Příjemným zjištěním bylo, že i předškolní děti dovedou rozpoznávat nejen ryby, ale i živočichy a rostliny okolo vody. Je vidět, že se o přírodu zajímají a že jim rodiče a paní učitelky dopřejí dostatek pobytu na čerstvém vzduchu, že se o přírodě dokonce i něco naučí. Děti ukázaly, že mají k přírodě kladný vztah a že je příroda baví.
Třetí a tradičně nejoblíbenější stanoviště bylo “rybaření naostro”. Připravená výbava k lovu ryb, rozkrmený úsek a parta pomocníků, nemohly přinést jiný výsledek než blažený úsměv na tvářích dětí, kterépřed tím většinou ještě žádnou skutečnou rybu nechytily. Ryby také spolupracovaly a tak všechny děti alespoň jednu rybičku ulovily. Některým se dokonce povedlo ulovit ryb i více.
Na závěr jsme dětem ještě rozdali pár drobností, aby si na návštěvu odnesly nějakou památku. No a pak už se vydaly zpět ke školce, protože už na ně čekal oběd.
Děkuji všem, kdo se zapojili do přípravy a realizace, Mo Čáslav a SÚS ČRS za podporu, no a hlavně dětem za pozornost a doufám, že někteří přijdou rozšířit naše řady Kapříků.

Výlet do Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámek Ohrada a do ZOO Hluboká.

Čáslavští Kapříci vyrazili na dlouho očekávaný výlet za práci v loňském roce.
V pátek 27. dubna časně ráno se dětský rybářský kroužek  místní organizace Čáslav vypravil na výlet do Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámek Ohrada a do ZOO Hluboká. Čekalo je tam vřelé přijetí od zaměstnanců muzea, kteří jim připravili zajímavý program v expozicích. Protože Kapříci jsou nejvíce spjati hlavně s vodou, hlavním bodem programu byla sekce rybářství. U akvárií se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života u nás žijících ryb a díky exponátům v expozici zase na vlastní oči viděli, jak se vyvíjelo rybářství a chov ryb od dávných věků. A to nejenom na vodách stojatých, ale i na řekách a vodách tekoucích. Zjistily, jak se liší dnešní rybářství od toho v dřívějších dobách a které druhy díky lidem u nás už neuvidíme, nebo které jsou v ohrožení. Načerpali poznatky i o tom, jak můžeme přírodě pomoci a pokusit se odčinit to co jsme provedli třeba lososům. Program byl doplněn o drobné poznávací a vědomostní soutěže ze života ryb, živočichů a rostlin okolo vody. Pod lupou si mohli porovnat druhy šupin nebo osahat kůži máčky skvrnité. Tím ale prohlídka nekončila. Po svačině se děti s vedoucími přesunuly do expozice myslivosti. Tady bylo k vidění například sokolnictví, kynologie nebo exponáty vypreparovaných zvířat. O množství trofejí nemluvě.
Poslední expozicí, kterou jsme navštívili, byla výstava lesnictví, nazvaná Les pramenů. ..Zážitková lesnická expozice na Ohradě vypráví prostřednictvím průvodců, exponátů a uměleckých instalací o lesnictví. Vrací se do Čáslavští Kapříci vyrazili na dlouho očekávaný výlet za práci v loňském roce.
V pátek 27. dubna časně ráno se dětský rybářský kroužek  místní organizace Čáslav vypravil na výlet do Muzea lesnictví, myslivosti a rybářství na zámek Ohrada a do ZOO Hluboká. Čekalo je tam vřelé přijetí od zaměstnanců muzea, kteří jim připravili zajímavý program v expozicích. Protože Kapříci jsou nejvíce spjati hlavně s vodou, hlavním bodem programu byla sekce rybářství. U akvárií se dozvěděli spoustu zajímavostí ze života u nás žijících ryb a díky exponátům v expozici zase na vlastní oči viděli, jak se vyvíjelo rybářství a chov ryb od dávných věků. A to nejenom na vodách stojatých, ale i na řekách a vodách tekoucích. Zjistily, jak se liší dnešní rybářství od toho v dřívějších dobách a které druhy díky lidem u nás už neuvidíme, nebo které jsou v ohrožení. Načerpali poznatky i o tom, jak můžeme přírodě pomoci a pokusit se odčinit to co jsme provedli třeba lososům. Program byl doplněn o drobné poznávací a vědomostní soutěže ze života ryb, živočichů a rostlin okolo vody. Pod lupou si mohli porovnat druhy šupin nebo osahat kůži máčky skvrnité. Tím ale prohlídka nekončila. Po svačině se děti s vedoucími přesunuly do expozice myslivosti. Tady bylo k vidění například sokolnictví, kynologie nebo exponáty vypreparovaných zvířat. O množství trofejí nemluvě.
Poslední expozicí, kterou jsme navštívili, byla výstava lesnictví, nazvaná Les pramenů. ..Zážitková lesnická expozice na Ohradě vypráví prostřednictvím průvodců, exponátů a uměleckých instalací o lesnictví. Vrací se do minulosti a zároveň zachycuje současnou krajinu a pro lesníky a lesy podstatný fenomén vody.(převzato z webu muzea.) Tady Kapříci viděli jak se pečuje o les od semínka, přes semenáčky ve školkách, až po těžbu dřeva. Shlédli i film o vorech a vorařích a dověděli se, že bez lesů to na světě prostě nemůže fungovat.
V celém muzeu si mohli vyzkoušet tématické interaktivní pomůcky. Poznávání druhů srsti zvířat, určování siluet dravců na obloze, určování druhů stromů podle kůry a dřeva a podobně. Ale to pořád ještě nebylo všechno. Po prohlídce muzea se celá výprava přesunula do Zoo, která se rozprostírá hned vedle zámku. Tady byly k vidění jak zvířata evropská, tak exotická. A zase ryby. Ty prostě Kapříky přitahují jako magnet. Ať v akváriích, nebo při krmení z lávky nad rybníkem. Bez povšimnutí však nezůstalo jediné z vystavených zvířat, plazů hmyzu či ptáků. Od mravenců, přes různé druhy vodních a mokřadních ptáků, až po medvědy či tygra. No a pak, teprve po prohlídce této malebné zahrady bylo na čase se vypravit směrem k domovu. Děti se nejenom dobře pobavily, ale odnesly si spoustu nových poznatků a určitě mají i zážitek na který budou dlouho vzpomínat. To platí i o nás dospělých, kteří jsme měli možnost s dětmi tuto výpravu podniknout.
Chci touto cestou poděkovat zaměstnancům muzea za příjemný program a laskavou trpělivost. Panu řidiči autobusu za to, že nás bezpečně dopravil tam i zpět. Ale hlavně SÚS ČRS a odboru mládeže, který nám umožnil tuto poučnou a zajímavou výpravu uskutečnit.
minulosti a zároveň zachycuje současnou krajinu a pro lesníky a lesy podstatný fenomén vody.(převzato z webu muzea.) Tady Kapříci viděli jak se pečuje o les od semínka, přes semenáčky ve školkách, až po těžbu dřeva. Shlédli i film o vorech a vorařích a dověděli se, že bez lesů to na světě prostě nemůže fungovat.
V celém muzeu si mohli vyzkoušet tématické interaktivní pomůcky. Poznávání druhů srsti zvířat, určování siluet dravců na obloze, určování druhů stromů podle kůry a dřeva a podobně. Ale to pořád ještě nebylo všechno. Po prohlídce muzea se celá výprava přesunula do Zoo, která se rozprostírá hned vedle zámku. Tady byly k vidění jak zvířata evropská, tak exotická. A zase ryby. Ty prostě Kapříky přitahují jako magnet. Ať v akváriích, nebo při krmení z lávky nad rybníkem. Bez povšimnutí však nezůstalo jediné z vystavených zvířat, plazů hmyzu či ptáků. Od mravenců, přes různé druhy vodních a mokřadních ptáků, až po medvědy či tygra. No a pak, teprve po prohlídce této malebné zahrady bylo na čase se vypravit směrem k domovu. Děti se nejenom dobře pobavily, ale odnesly si spoustu nových poznatků a určitě mají i zážitek na který budou dlouho vzpomínat. To platí i o nás dospělých, kteří jsme měli možnost s dětmi tuto výpravu podniknout.
Chci touto cestou poděkovat zaměstnancům muzea za příjemný program a laskavou trpělivost. Panu řidiči autobusu za to, že nás bezpečně dopravil tam i zpět. Ale hlavně SÚS ČRS a odboru mládeže, který nám umožnil tuto poučnou a zajímavou výpravu uskutečnit.

Ceny Rybářských lístků platné v roce 2018

Ceny Rybářských lístků platné v roce 2018                                                                                             
Na dobu Cena v Kč
1 rok 100
3 roky 200
10 let 500
krátkodobý 30denní 200
na dobu neurčitou 1000